לחיות עם קומדין -

התפריט המומלץ

לפרטים והזמנות לחץ כאן
תמונה המתאת התפריט המומלץ

התפריט הנכון?

כמו ההמלצות לכלל האוכלוסייה, על התזונה להיות מגוונת ומאוזנת לפי תפריט מותאם אישית (שניתן ע"י איש מקצוע- דיאטן/נית). מה שצריך לזכור הוא שאת המינון של נוגד הקרישה (שיקבע ע"י הרופא תחילה) צריך להתאים על פי התפריט התזונתי ולא להפך!

כלומר, יש לקבל תפריט מאוזן מהצוות המקצועי שישים דגש, בין היתר, על כמות קבועה יחסית של ויטמין K בתפריט ברמה היומית.
אך יש לזכור, במעבר מתפריט נטול ירקות ירוקים לתפריט מאוזן רגיל ונכון יותר, כנראה ויהיה צורך בשינוי מינון הקומדין שנלקח עד לעשיית השינוי. לרוב זה יתבטא בעלייה במינון התרופה. חשוב מאוד להתייעץ עם הצוות המקצועי כאשר באים לבצע שינוי זה.

menu

ויטמין K במזונות השונים

השאלה הראשונה שנשאלת כאשר רוצים להרכיב תפריט יומי עם תכולת ויטמין K קבועה יחסית, היא: "מה הם המזונות המכילים ויטמין K ובאיזה כמויות"?

על מנת לברר פרט זה, הדבר הראשון שיש לעשות הוא להסתכל בטבלאות המזון השונות. כיום, עם המהפכה הטכנולוגית והנגישות של המידע לכל אדם ואדם, ניתן למצוא מידע מאוד רב אך לעיתים מבלבל.
אתרים שונים (אינטרנט), חוברות מידע ועוד, מציגים עובדות שונות, גם בנוגע לכמויות ויטמין K במזונות השונים. גם מי שטרח להשוות טבלאות שונות מצא לבטח, כי הטבלאות שונות מאוד אחת מהשנייה בכל הנוגע לכמות הויטמין K במזונות השונים.

לדוגמא כרוב ירוק- בטבלה אחת, היחס של ויטמין K הוא 800 מיקרוגרם / 100 גר' ובטבלה אחרת פתאום זה רק 200 מיקרוגרם / 100 גר'...
הבדלים אלה הם סממן של בעיה קיימת: למרות שיטות ניתוח טובה לקביעת כמות הויטמינים במזון, יש עדיין כרגע בעיות בעת קביעת כמות הויטמין K במזון. בנוסף, כמות ויטמין K במזון אכן יכולה גם להשתנות.

במציאות, אדם עלול להפסיק ולאכול מזון מסוים לפי הטבלה כי הוא מכיל כמות מאוד גדולה של ויטמין K שתגרום לו לחרוג מהכמות היומית שקבע לעצמו, אבל למעשה, הכמות של הויטמין במזון שנמצא מולו תהיה נמוכה בהרבה מהכתוב בטבלה ולכן לא היה צריך להפסיק... ולהפך..

על מנת להקל עליכם, צירפנו באתר טבלה מפורטת של כמויות ויטמין K במזונות השונים.
הנתונים נלקחו מהאתר הרשמי של הUSDA והינם המדויקים ביותר הידועים כיום. טבלה זו, תעזור לכם על מנת למצוא חלופות בתפריט כדי להרכיב תפריט מגוון אשר יכיל כמות קבועה (יחסית) של ויטמין K.

להיות מאוזן עם microINR

microINR video 714 440

השאירו פרטים ונציג דין דיאגנוסטיקה יחזור עם כל הפרטים!

כל הזכויות שמורות לחברת דין דיאגנוסטיקה בע”מ 2015
מתעניינים במד קרישה?

הנציגים שלנו ישמחו לעזור, השאירו פרטים ונחזור במהרה