לחיות עם קומדין -

INR גבוה

לפרטים והזמנות לחץ כאן
תמונה המתאת INR גבוה

תפקודי קרישה ו- inr גבוה

חלבונים שונים לוקחים חלק בתהליך קרישת הדם. במצבים בהם הכבד איננו מתפקד בצורה אופטימלית, הוא מתקשה לייצר את אותם החלבונים ולכן בחלק מהמקרים, תהליך הקרישה נפגע. בדיקת תפקודי קרישה מורכבת משלושה מדדים עיקריים: PTT, PT ו- INR. כמובן שקיימים מדדים נוספים המסייעים לאבחן לעומק את מנגנון הקרישה, אך אותם בודקים אך ורק בנסיבות חריגות. במאמר הבא נדון בערכים של בדיקת תפקודי קרישה ובערכים הנורמליים והחריגים של מדדים אלו.

זמן פרותרומבין מכונה גם PT

פרותרומבין מסייע לנו להעריך את היכולת של הדם להיקרש. במעבדות שונות משתמשים בחומרים כימיים שונים ולכן נהוג להחשיב את תוצאות ה inr.
ערכי PT תקינים הינם בין 11-13.5 שניות. ערכים גבוהים עלולים להיות קשורים לחוסר בויטמין K המשתתף בתהליך קרישת הדם, על שימוש במדללי דם דוגמת קומדין, על ליקוי בתפקודו של הכבד או על מחסור בפקטורי קרישה.

זמן תרומבופלסטין מכונה גם PTT או APTT

ערך זה הוא חלק נוסף במגנון קרישת הדם.
ערכי PTT תקינים הינם בין 25-35 שניות. ערכים גבוהים יכולים להעיד על מחלת קרישה המכונה DIC, דימום מוגבר, מחסור בפקטורי קרישה או מחלת כבד.

ערך INR

ערך זה מספק לנו קנה מידה לשאר המדדים שנבדקו ולכן הוא החשוב ביותר. מדד INR מאפשר לרופא לנטר את היעילות של מדללי הדם וכך לבצע התאמה במינונה של התרופה. הכימיקלים אותם מוסיפים לדם במעבדה הינם ממקור ביולוגי ולכן יחס INR מאפשר להשוות בין הבדיקות השונות אותן מבצעים.
ערכי INR תקינים הינם בין 0.9-1.4. מדד זה נכון עבור אנשים בריאים. הערכים התקינים עבור אנשים הסובלים מפרפור פרוזדורים הינם בטווח של 2-3 ועבור חולים בעלי מסתם לב מלאכותי, ערכי ה- INR אמורים להיות בטווח שבין 2.5-3.5. inr גבוה, מעיד לרוב על סכנת דימום בעוד inr נמוך מעלה את הסיכוי להיווצרות של קרישי דם.

הסבר תוצאות INR

ערכים גבוהים של INR מעידים על כך שתהליך הקרישה לוקח יותר זמן מבדרך כלל, מה שלעתים מעלה את הסיכויים לדימום. עבור אנשים הנוטלים קומדין, תופעה זו הינה רצויה. אצל אנשים הנוטלים קומדין ערכי INR ישתנו באופן אינדיוידאולי. inr גבוה אצל מטופלים הנוטלים קומדין מעיד על מינון גבוה של התרופה. inr נמוך אצל מטופלים הנוטלים קומדין מעיד על מינון נמוך, על חוסר תגובה לתרופה או על אי לקיחה של התרופה. בנוסף, inr גבוה אצל מטופלים אחרים יכול להעיד כאמור על מחלת כבד, מחסור בויטמין K, חוסר בפקטורי קרישה, נטילת תרופות אחרות או קרישה תוך כלית.

להיות מאוזן עם microINR

microINR video 714 440

השאירו פרטים ונציג דין דיאגנוסטיקה יחזור עם כל הפרטים!

כל הזכויות שמורות לחברת דין דיאגנוסטיקה בע”מ 2015
מתעניינים במד קרישה?

הנציגים שלנו ישמחו לעזור, השאירו פרטים ונחזור במהרה