לחיות עם קומדין -

INR

לפרטים והזמנות לחץ כאן
תמונה המתאת INR

כל מה שרציתם לדעת על בדיקת INR

מדד inr הינו למעשה מדד המספק אחידות לכל בדיקות ה- PT. הבדיקה היא בדיקת דם ומטרתה לפקח על תהליך הטיפול אצל מטופלים הנוטלין תרופות נוגדות קרישה (מדללי דם). בנוסף, תוצאות הבדיקה מסייעות להבין האם המדללים הנלקחים אכן פועלים באופן אופטימלי. יחד עם זאת בדיקת i.n.r בודקת את היחס שבין בדיקת pt בה נבדקת יכולת הקרישה של הדם לבין התוצאה הנומלית שאמורה להתקבל אצל אנשים בריאים. במידה ואתם זקוקים לביצוע בדיקת i.n.r, עליכם להתייעץ עם הרופא המטפל שלכם לגבי דרך התנהלותכם בשבועות שלפני הבדיקה. בדיקה זו עורכת מספר דקות בלבד. לאחר מכן, שולחים את הדם למעבדה ושם בודקים את התוצאות. לעתים הן מגיעות במהרה, ולעתים תהליך האבחון נמשך כמה ימים, תלוי בזמינות המעבדה.

מהם ערכי הנורמה של בדיקת INR?

ערכי הנורמה של אדם בריא הינם בטווח של בין 0.9-1.4. ערכי נורמה עבור מטופלים הסובלים מפרפור פרוזדורים הינם 2-3 ועבור בעלי מסתם לב מלאכותי הינם 2.5-3.5. המשמעות של ערכים הגבוהים מהטווח הנורמלי, יכולים להעיד על הצורך להפחית את מינון הקומדין. בנוסף, i.n.r גבוה, כלומר מעל טווח של 3.5, עלול להעיד על דימום יתר. לעומת זאת, ערכי i.n.r נמוכים, כלומר מתחת לטווח הנורמלי, מעלים את הסיכון להיווצרות של קרישי דם.

סיכונים כתוצאה מבדיקת תפקודי קרישה

בדיקת קרישת דם איננה מסוכנת, אך בכל בדיקת דם קיימים קשיים/ סיכונים מזעריים. ראשית, יכול להיות שהאדם הנוטל את הדם, יתקשה למצוא וריד אופטימלי. בדרך כלל בעיה זו נפטרת תוך זמן קצר עם כמה תרגולים מצד המטופל. שנית, קיים סיכוי לדימום יתר מהנקב, תחושה מוגברת של סחרחורת או עילפון. יש סיכוי מזערי להצטברות של דם מתחת לעור או להתפתחות של זיהום.

ניטור INR ביתי

עשרות אלפי אנשים החיים בישראל נוטלים באופן קבוע מדללי דם וזקוקים לדעת באופן קבוע את רמות ה- i.n.r שלהם, זאת בכדי למנן בצורה נכונה את התרופה. את הניטור מבצעים במרפאות קופות החולים או בבית בעזרת מכשיר ניטור המתאים לניטור ביתי. בעזרת המכשיר המספק תוצאות מדוייקות, תוכלו לבצע את הבדיקה בכל זמן ובכל מקום מבלי שתיאלצו להטריח את עצמכם בכל פעם מחדש ולגשת למרפאה. עבור מטופלי קומדין שנדרשים לבצע את הבדיקה בתדירות גבוהה, מכשיר הניטור הביתי מהווה פתרון אופטימלי ויעיל.

להיות מאוזן עם microINR

microINR video 714 440

השאירו פרטים ונציג דין דיאגנוסטיקה יחזור עם כל הפרטים!

כל הזכויות שמורות לחברת דין דיאגנוסטיקה בע”מ 2015
מתעניינים במד קרישה?

הנציגים שלנו ישמחו לעזור, השאירו פרטים ונחזור במהרה