לחיות עם קומדין -

קרישיות יתר

לפרטים והזמנות לחץ כאן
תמונה המתאת קרישיות יתר

קרישיות יתר - מה זה אומר וכיצד נעשה הטיפול בתופעה?

הגוף שומר על איזון בין מערכת הקרישה לבין המערכת הנוגדת את תהליך הקרישה בגופנו. קרישיות יתר היא ברוב המקרים תופעה רפואית תורשתית. במצב של קרישיות יתר מנגנון הקרישה נפגע, מופר האיזון בין שתי המערכות וכתוצאה מכך עלול להיווצר מצב בו הדם ייקרש יתר על המידה. סוג נוסף של קרישיות יתר נקרא קרישיות יתר נרכשת. גופנו בנוי ממערכות כאשר המערכת החיסונית מייצרת בכל זמן נוגדנים, זאת בכדי לאפשר לגוף להילחם ולבלום כניסה של פולשנים או ווירוסים שעלולים להסב לו נזק. בחלק מהמקרים, הגוף מייצר נוגדנים המזיקים לרקמות בריאות, חלק מהנוגדנים הללו גורמים לקרישיות יתר. תופעה זו היא אחד הגורמים העיקריים למקרים של התקפי לב.

מה הם הגורמים לקרישיות יתר?

• היריון- הסיכוי להיווצרות של קרישיות יתר עולה בזמן ההיריון בצורה ניכרת. שינויים אנטומיים והורמונליים עלולים לגרום להפרת האיזון במנגנון הקרישה. מצב זה עלול לגרום לסיבוכים שונים בהיריון ולעלייה בלחץ הדם.
• חוסר תזוזה.
• אי ספיקת לב.
• מחלות מעיים דלקתיות.
• קרישיות מולדת- כאמור, סוג זה של קרישיות יתר עובר בתורשה. קרישיות זו עלולה לגרום להיווצרות של קרישי דם אשר בחלק מהמקרים מובילים לתסחיף ריאתי.
• לחץ דם גבוה, השמנת יתר, סוכרת וכולסטרול גבוה מעלים את הסיכון לקרישיות יתר, זאת משום שאצל אותם אנשים הסובלים מתופעות רפואיות אלו מופר האיזון בין מערכות הקרישה ועולה הסיכון להתפתחות קרישים.
• גם עישון סיגריות עלול לגרום להפרעה בקרישיות.

כיצד מאבחנים ומטפלים במצב של קרישיות יתר?

בהתאם לרמת הקרישיות, משתנים התסמינים שמסייעים לגלות מצב של קרישיות יתר. התסמין העיקרי הוא היווצרות של קרישי דם אשר מעלים את הסיכוי לחסימת כלי דם בלב, מה שעלול לגרום להתקף לב. קריש דם עלול לגרום לפגיעה בזרם הדם מה שמוביל לשבץ מוחי, נמק, נזקים לכבד ותופעות רפואיות שונות נוספות. האבחנה לקרישיות יתר מתבצעת תוך ביצוע בדיקת קרישיות, באמצעותה מקבלים מדדים שונים ביניהם מדד PT המזוהה עם הזמן שלוקח לדם להיקרש, מדד PTT הבוחן את תהליך הקרישה ועוד. הטיפול הינו טיפול מניעתי וכולל לקיחת מדללי דם במינונים שונים בהתאם למצבו הרפואי של המטופל.

להיות מאוזן עם microINR

microINR video 714 440

השאירו פרטים ונציג דין דיאגנוסטיקה יחזור עם כל הפרטים!

כל הזכויות שמורות לחברת דין דיאגנוסטיקה בע”מ 2015
מתעניינים במד קרישה?

הנציגים שלנו ישמחו לעזור, השאירו פרטים ונחזור במהרה