לחיות עם קומדין -

קומדין

לפרטים והזמנות לחץ כאן
תמונה המתאת קומדין

כל מה שכדאי לדעת על השימוש בקומדין

קומדין הינה תרופה הנמצאת בשימוש כבר שנים רבות. במהלך השנים, בעקבות מחקרים רפואיים שונים, שונתה התרופה ובימים אלו היא מותאמת עבור מטופלים הנמצאים ברמת סיכון גבוהה להתפתחות או היווצרות של קרישי דם. אחוז גבוהה מאותם מטופלים סובלים מבעיות בתפקוד הלב (פרפור פרוזדורים, פרפור עליות וכאלה הנמצאים אחרי ניתוחי לב). מטופלים הנוטלים קומדין באופן קבוע, מחוייבים לנטר את רמת הדילול של מערכת קרישת הדם. התרופה עובדת כתגובת חסימה לפעילותו של ויטמין מסוג K וגורמת לצמצום הסיכויים ולמניעת היווצרות של קרישי דם.

מהם המקרים בהם קיימת עלייה בסיכויים להיווצרות קרישי דם?

• אימוביליזציה - במקרים בהם יש חוסר תנועתיות חלה ירידה ניכרת בזרימת הדם. דופני כלי הדם ניזוקים, מה שעלול לגרום לעלייה בקרישיות. זו הסיבה שאנשים אשר יושבים סטטיים במשך שעות רבות, חשופים להיווצרות קרישי דם.
• מצבים רפואיים שונים כמו מחלות דלקתיות, שבץ מוחי, אי-ספיקת לב, מחלות כליות ועוד.
• לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, בעיות בלב, ניתוחים, היריון - מצבים רפואיים אלו, יכולים להוביל להיווצרות קרישי דם.

יחד עם זאת, מאפיינים כגון עלייה בגיל, עישון, משקל גוף לא מאוזן ולקיחת תרופות (שאינן קומודין), עלולים גם הם לעלות את הסיכוי להיווצרות קרישים.

מתי נוטלים את התרופה ובאיזה מינון נהוג לצרוך אותה?

את אופי הטיפול קובע הרופא המטפל בהתאמה ספציפית עבור המטופל. את התרופה נוטלים באותה שעה מדי יום, ואת המינון משנים בהתאם לתגובה הפיזיולוגית של הגוף. באמצעות בדיקת דם מיוחדת הנקראת בדיקת INR, בודקים את רמת ההשפעה של התרופה וקובעים את המינון שעלול להשתנות עם הזמן.

תפריט מומלץ לנוטלי קומדין

כאמור, ויטמין K מעורב בתהליך קרישת הדם. כמות הויטמין שאנו צורכים דרך המזון, משפיעה באופן ישיר על השפעתה ויעילותה של התרופה. תזונאים, דיאטנים ורופאים ממליצים לשמור על תפריט תזונתי מאוזן המכיל כמות קבועה של ויטמין K. אין זה אומר כי אסור לצרוך ויטמין K, אלא כי עלינו לשמור על כמות יומית מאוזנת וקבועה. לדוגמא, תה ירוק וירקות ירוקים הנחשבים לעשירים בויטמין K כמו במיה, חסה מסולסלת, בצל ירוק ועלי מנגולד, מומלץ שלא לצרוך בכלל יחד עם נטילת הקומדין. ההמלצה עבור אנשים הנוטלים באופן קבוע את התרופה, היא להתייעץ עם הרופא המטפל או עם תזונאי מומחה, שיסייעו לכם לבנות תפריט תזונתי מאוזן, נכון ובריא בהתאם למצבכם הבריאותי.

להיות מאוזן עם microINR

microINR video 714 440

השאירו פרטים ונציג דין דיאגנוסטיקה יחזור עם כל הפרטים!

כל הזכויות שמורות לחברת דין דיאגנוסטיקה בע”מ 2015
מתעניינים במד קרישה?

הנציגים שלנו ישמחו לעזור, השאירו פרטים ונחזור במהרה