לחיות עם קומדין -

פרפור פרוזדורים

לפרטים והזמנות לחץ כאן
תמונה המתאת פרפור פרוזדורים

מידע רלוונטי על פרפור פרוזדורים

בין הליקויים הנפוצים ביותר, איתם רופאים צריכים להתמודד בימים אלו מכונה פרפור פרוזדורים. התופעה יכולה להופיע אצל כל אדם בוגר, אך ככל שאנו מתקדמים עם הגיל, הסיכויים של התופעה להתפתח גדלים. אנשים הסובלים מהתופעה חייבים לקבל טיפול שכן היא יכולה לגרום לאי ספיקת לב ולשבץ מוחי.

כיצד מתפקד הלב באופן תקין?

הלב הוא שריר הפועל על ידי משאבה המספקת דם המכיל את החמצן לכל תאי ואיברי הגוף שלנו. שריר הלב מחולק לשני פרוזדורים עליוניים, אלו סופחים דם הזורם בתוך הורידים. בנוסף הלב מחולק לשני חדרים תחתיים המקבלים את הדם דרך עורק ראשי והריאות. כאשר הלב פועל באופן תקין קצב הפעימות יהיה סדיר וקבוע. את הקצב מכתיבה צומת הסינוס שהיה תא הממוקם בפרוזדורי הלב המשחרר אותות חשמליים בצורה קבועה. כשהלב פועל באופן תקין, הוא מכונה ׳דופק סינוס׳.

אז מהו למעשה פרפור פרוזדורים?

התופעה מתרחשת כאשר משהו בפעילות החשמלית של הלב משתבש ומשפיע ישירות על צומת הסינוס. במצב זה, קצב הלב אינו פועל באופן תקין והדם נשאב מהורידים בצורה שאינה סדירה. כך, נחסמת באופן חלקי הגישה של האותות החשמליים מה שיכול לגרום לתופעות שונות כמו כאבים בחזה, סחרחורת, עילפון, קוצר נשימה ועוד. כאמור, הגורם הראשי לפרפור פרוזדורים הוא הגיל. מצבים כמו לחץ דם גבוה, מחלות לב, תסחיף ריאתי ושאר מחלות עלולות לפתח מצב של פרפור פרוזדורים. יחד עם זאת, שימוש יתר בסמים או אלכוהול מעלה את הסיכון גם הוא.

סוגים של פרפור פרוזדורים

כאשר המחלה עדיין בשלביה הראשונים, הפרפור בדרך כלל מפסיק וחוזר לסירוגין. לעתים התסמינים של המחלה בקושי מורגשים ולכן קיימים אנשים שבכלל לא מודעים אליה. עלולות להיווצר הפסקות ארוכות בין ההתקפים. שלושת סוגי פרפור פרוזדורים מאפשרים לאבחן באיזה שלב נמצאת המחלה.
• פרפור התקפי - במצב זה ההתקפים מרובים אך פוסקים תוך זמן קצר ללא כל טיפול.
• פרפור מתמשך - התקפים הנמשכים כ-7 ימים או פחות באופן מתמיד אלו מלווים בטיפול רפואי.
• פרפור מתמשך ארוך טווח - התקפים שנמשכים באופן סדיר. במצב זה המחלה מוגדרת ככרונית וגם כאן הסובלים מהמחלה יקבלו טיפול רפואי.

הסיכון העיקרי אליו חשופים אנשים הסובלים מפרפור פרוזדורים הוא שבץ מוחי. כאשר הפרוזדורים מפרפרים באופן שאינו מתואם, הדם עלול לזרום באופן לקוי מה שעלול ליצור קרישי דם המגיעים אל המוח וגורמים לשבץ. אי ספיקת לב הינה סיכון נוסף שעלול להתפתח כלומר מצב בו הלב נחלש. קיימות מגוון של תרופות אותם נוטלים הסובלים מפרפור פרוזדורים. את הטיפול קובעים בהתאם למצבו הרפואי של המטופל לאחר שביצע את כל הבדיקות המתאימות.

להיות מאוזן עם microINR

microINR video 714 440

השאירו פרטים ונציג דין דיאגנוסטיקה יחזור עם כל הפרטים!

כל הזכויות שמורות לחברת דין דיאגנוסטיקה בע”מ 2015
מתעניינים במד קרישה?

הנציגים שלנו ישמחו לעזור, השאירו פרטים ונחזור במהרה