לחיות עם קומדין -

אפלה

לפרטים והזמנות לחץ כאן
תמונה המתאת אפלה

תסמונת אפלה - הקשר בינה לבין הפלות חוזרות

תסמונת אפלה, APLA- Anti Phospolipid Antibody Syndrome, הינה מחלה אוטואימונית הגורמת להתפתחות של נוגדנים הפוגעים בחלבונים המשתתפים בתהליך קרישת הדם. המחלה מוציאה את המנגנון מאיזון והיא עלולה להתווסף למחלות נוספות דוגמת זאבת. המחלה למעשה גורמת להיווצרות של קריש דם בוורידים ובעורקים מה שעלול להוביל להפלות חוזרות ולסיבוכים שונים בזמן ההיריון. בגופם של מטופלים אשר עברו אבחון על ידי בדיקת דם ונמצאו כחולי תסמונת אפלה נמצאו נוגדנים לאותם חלבונים שכאמור, משתתפים בתהליך קרישת הדם. כאשר אותם חלבונים נפגעים, מופר האיזון במנגנון הקרישה מה שמעלה את הסיכוי להיווצרות קריש דם.

כאשר אישה נכנסת להיריון והיא עוברת הפלות טבעיות חוזרות בשליש הראשון של ההריון, יש חשיבות לביצוע בדיקה המאפשרת לראות, האם אותם נוגדנים קיימים או אינם קיימים. לרוב, הסיכוי שתסמונת זו תאובחן יתבסס על הזמן שבו התרחשה ההפלה.

איך מטפלים?

אחוז השכיחות של מציאת אותם נוגדנים נמוך באוכלוסיה ועומד בממוצע על בין 1%-2%. במקרים אסימפטומיים, כאשר התסמונת קיימת ללא אירוע קליני יש צורך במעקב אחר המטופל. במקרים סימפטומיים בהם התרחש אירוע קליני כגון אירוע מוחי, תסחיף או התקף לב, האדם שעבר את אותו אירוע יהיה חייב ליטול מדללי דם דוגמת קומדין. במקרים של לידה מוקדמת או הפלות חוזרות המטופלת תיטול תרופה מסוג הפרין בזמן ואחרי ההיריון במטרה למנוע היווצרות של קריש.

לאנשים עם תסמונת אפלה מומלץ שלא לשכב או לשבת באופן ממושך, לשמור על תזונה מאוזנת ולהימנע ממצב של השמנת יתר. נטילת גלולות, מצבי טראומה, ניתוחים וטיסות ממושכות גם הם מצבים שאינם מומלצים לאנשים אצלם אובחנה התסמונת.

להיות מאוזן עם microINR

microINR video 714 440

השאירו פרטים ונציג דין דיאגנוסטיקה יחזור עם כל הפרטים!

כל הזכויות שמורות לחברת דין דיאגנוסטיקה בע”מ 2015
מתעניינים במד קרישה?

הנציגים שלנו ישמחו לעזור, השאירו פרטים ונחזור במהרה